Epoksi Hakkında Merak Edilenler

starepoksi-epoksi-hakkinda-merak-edilenler

Epoksi hakkında merak edilenler herkes için farklı olsa da, epoksi kaplama, genellikle endüstriyel ve ticari zemin kaplamalarında kullanılır. Epoksi kaplama, genellikle endüstriyel ve ticari zemin kaplamalarında kullanılır.

Epoksi kaplama işlemi beton zemin üzerine sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Sanayi bölgelerindeki iş yerleri, depo ve ticari binalarında bulunan hammaddelerini koruma amaçlı epoksi zemin kaplamayı kullanır.

Epoksi Kaplama Nedir konulu yazımızı incelemek için https://starepoksi.com/epoksi-kaplama-nedir/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Epoksi Kaplama Nasıl Uygulanır?

  • Epoksi zemin kaplama uygulama yapılacak zeminin şeklini alır ve kolayca şekil verilir.
  • Epoksi zemin kaplama yapılırken öncellikle zeminin düzlüğü ya da eğimi dikkate alınır.
  • Ardında epoksi kaplama dökülmeden önce beton zeminin nem oranı ve yüzey maddesine göre astar hazırlanıp dökülür. Beton zemin tamamıyla astar ile kaplanır. Artan fazla astar alınıp yüzeyin pürüzsüz olmasına dikkat edilir. Daha sonra farklı kaplama teknikleri ile zemine epoksi uygulaması yapılır.

Reçine Kaplama Nedir?

Astar kuruduktan sonra üzerine bir veya iki kat reçine fırça veya rulo yardımıyla uygulanır. Her astar katı atılırken ortalama 20 saat beklenir ve fazla reçineden kurtulmak için küreme işlemi yapılır.

Dökme Esaslı Döşeme Kaplama Nasıl Yapılır?

Bu kaplama için düzgün bir yüzey olması gerekir. Bu yüzden beton zemin üzerine uygulanır. Bu işlem uygulanırken yüzey kalitesi uygulama sıcaklığı ile doğru orantılıdır ve en az miktarda hava ve beton sıcaklığı ile ilgili kısımlar üreticinin talimatları doğrultusunda yapılır.

Epoksi Reçine Kaplama Nasıl Uygulanır?

Astar uygulanan zemine aynı kalınlıkta olacak şekilde boydan boya uygulanan kaplama çeşididir. Nihai yüzey elde etmek birinci önceliktir ve bu nihai zemini elde etmek için çelik mala kullanılır. Bu işlem uygulanırken çelik mala üreticisinin talimatları dikkate alınıp asgari düzeyde solvent ya da su kullanılarak işlem sırasında zemin sürekli temiz tutulur.

Bu işlem gerçekleşirken ortalama 17 ºC sıcaklıkta 2 ila 4 gün arası yaş temizlik, kimyasal madde temasına göre ortalama 17 ºC sıcaklıkta 4 ila 8 gün arası bir zaman gerekir.

Epoksi zemin kaplama hizmeti başta olmak üzere tüm epoksi çözümleri için lütfen Ankara Epoksi Zemin Kaplama firması olan Star Epoksi‘ye danışınız.