Oto Servis Epoksi Zemin Kaplama

Oto servis epoksi zemin kaplama uygulamaları günümüzde artık oto servislerde zorunu hale geldi. Bir oto tamir atölyesi yönetiyorsanız, tesisinizdeki iş yerlerinizin fiziksel taleplerini bilirsiniz. Döşeme söz konusu olduğunda, birkaç yılda bir değiştirilmesi gerekmeyen bir uygulama hem sizin için hem de müşterileriniz için oldukça önemlidir.

Epoksi zemin kaplama Avrupa ülkelerinde oldukça sık olarak kullanılsa da ülkemizde oto servis epoksi zemin kaplama işlemlerini daha çok oto servislerinde görebilirsiniz. Oto servislerinde bulunan büyük malzemelerin ağırlıklarına dayanabilecek ve zemine damlayan oto yağlarının zemine işlemesini engel olacak en önemli kaplama zemin kaplaması epoksi kaplamadır. Epoksi kaplamanın en büyük avantajlarından birisi de sıvı izolasyonudur. Ayrıca epoksi uygulamasının kolay temizlenebilir yapısı da ön plana çıkan özellikler arasındadır.

Epoksi kaplama sadece çalışma ortamlarında değil dinlenme ve misafirlerinizi ağırladığınız alanlarda da sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Epoksi, konfeti benzeri pullar ve parıldayan metalikler dahil olmak üzere neredeyse sınırsız renk ve desen dizisinde gelir. Lobinizde bu efektleri kullanarak müşteriler üzerinde gerçekten iyi bir izlenim bırakabilirsiniz. Dekoratif yapısı, epoksinin gücünden ve dayanıklılığından ödün vermediğinden, bunu tesisinizin tamamına uygulayabilirsiniz.

Oto Servis Epoksi Zemin Nasıl Uygulanır?

Oto servis epoksi zemin kaplama işlemi yaptırılırken genellikle uzun ömürlü malzeme kullanmak yüksek öncelik arasında yer alır. Bu nedenle oto servislerinde en çok tercih edilen marka PPG’dir. 500-3800 m2 kapalı alana sahip oto servislerinde epoksi zemin kaplama en geç 1 hafta içerisinde yapılabilmekte, uygulama sonrasında en az 52 saat kurumaya bırakılmak zorundadır. Bundan sonra epoksi zemin kullanılabilir.

PPG işlemi yapan epoksi kaplama uzmanlarının özellikle üzerinde durduğu nokta uygulama sırasında en kaliteli malzemelerin kullanılmasıdır. Servisinizin çalışmaya başlaması ile birlikte bir daha zeminde oluşacak hatalarla uğraşacak vaktiniz ya da fırsatınız olmayacaktır. Bundan dolayı kaplamaya ayırdığınız bütçeyi azaltmak için biraz daha ucuz 2. Sınıf Epoksi malzemeleri tercih edilmesi tavsiye edilmez.

Oto servis epoksi zemin kaplama yapılırken öncelikle uygulama yapılacak zeminin pürüzleri ve baloncukları zımpara makineleri ile düzeltilir. Daha sonra zeminin olası nem oluşumuna karşı kurulanır.  Tüm rötuşlar düzeltildikten sonra epoksi reçinenin ilk katmanı dökülür ve kurumaya bırakılır. Eğer varsa pürüzler giderilir ve ikinci katman epoksi reçine dökülüp tekrar kurumaya bırakılır.

Şık, dekoratif bir ortama sahip olmak istiyorsanız sizin de yolunuz Star Epoksi den geçmelidir. Çünkü Ankara epoksi kaplama hizmetleri bölge genelinde Star Epoksi tarafından verilmektedir. Ayrıntılı bilgi için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Tüm epoksi zemin kaplama uzmanlığı gerektiren projeleriniz için öncelikle Star Epoksi ile irtibat kurup lütfen bilgi alınız.

Oto servis ve bakım odaları zeminleri, araçlar ve araç ekipmanlarının sürekli bakım faaliyeti ve araçlara bağlı olarak değişebilen farklı ağırlıklar, sıcaklıklar ve basınçlar nedeniyle çok sert olmalıdır. Bu zeminler kimyasallara ve suya karşı dayanıklı olmalıdır. Ayrıca bu zeminler kalite ve kontrolü temin etmenin yanı sıra işyerinde güvenlik ihtiyaçlarını da karşılamalıdır.

Oto servis ve bakım odaları için kullanılan ve önerilen epoksi zemin kaplama (Ankara Zemin Kaplama : https://starepoksi.com/ ) sistemlerimiz darbeye dayanıklı, güvenilir, emniyetli,   aşınmaya karşı oldukça dirençli, kaymaz, su geçirmez ve ağır işçiliklerin yanı sıra forklift ve diğer her türlü araç hareketliliğine kadar olan trafiğe kolayca dayanacak kalitededir.