Epoksi Boya Renkleri Nelerdir?

Star Epoksi Epoksi Boya Renkleri Nelerdir 1

Neden Epoksi Renkli Boya?

Epoksi renkli boya, iç dekorasyon tasarımında farklı bir bakış açısı elde edebilmek için duvar ve eşya renklerinin tamamlayıcısı olarak uygulanır. Özellikle duvar desenlerini zeminde devam ettirebilmek ya da duvar rengi ile uyumlu zemin renkleri elde edebilmek için farklı boyama uygulamaları yapılır. En yaygın kullanılan zemin boya uygulaması olan epoksi renkli boya, zemine canlılık katar. Epoksi renkli boya tam olarak istediğiniz deseni elde etmenize yardımcı olur ve renk çeşitleri sayesinde duvar boyalarıyla uyumlu bir şekilde uygulanır.

Epoksi Boya Renk Kataloğu

Son zamanlarda hızla yaygınlaşmaya başlayan epoksi renkli boya büyük, kurumsal yapılarda epoksi zemin kaplama uygulamalarında çokça tercih edilir. Epoksi renkli boya, farklı renk seçenekleri ve kalitesi ile kendini ispatlamaya başlamıştır. Hemen hemen istediğiniz her rengi kolaylıkla bulabileceğiniz bir ürün yelpazesine sahiptir. Aşınmaya karşı koruyucu özelliğe sahip boya deseni olarak karşımıza çıkan epoksi renkli boyanın, her alana uygun olan renk seçenekleri bulunmaktadır. Aynı zamanda tüm alanların kullanım amacı aynıdır. Aradığınız renk aralığı için epoksi boya renk kataloğundan kolaylıkla yardım alabilirsiniz.

Epoksi Boya Renklendirme

Epoksi renkli boya, yapısına uygun olarak üretilmiş pigmentler kullanılarak epoksi reçinenin renklendirilmesiyle elde edilir. Uygun oranlarda ekledikten sonra epoksi reçine ve epoksi reçine sertleştiricisi, şeffaf bir görünüm elde edene kadar karışım kabında karıştırılır. Yaklaşık olarak 5 dakika sonra epoksi pigmentini karışıma ekleyin ve dağılana kadar karıştırmaya devam edin. Epoksi reçineler için özel olarak üretilen toz ve sıvı pigmentler kullanmanızı tavsiye ederiz. Kullanıldığı takdirde, karışımın yapısını bozacak olan ahşap boyası, akrilik boya, duvar boyası vb. boyaları kesinlikle kullanmayınız.

Epoksi Renkli Boya Nerelerde Kullanılır?

Epoksi renkli boya en fazla endüstriyel zemin kaplamaları, otopark zemin kaplamaları, ev ve ofis zemin kaplamaları ve laboratuvar zemin kaplamalarında tercih edilir. Genellikle kendini gösterdiği yerler spor alanlarıdır. Kimyasal ve mekanik dayanıklılığa sahip olması nedeniyle aşınmaya karşı yüzey koruyucu kaplama olarak kullanılır. İnşaat sanayinde detaylı bir kullanım alanı vardır. Zemin ve duvar seramik kaplamalarının derzlerinde, havuz, çamaşırhane, hastanelerde sert, su geçirimsiz ve kimyasallara dayanıklı derz dolgu malzemesi olarak kullanılır. Ayrıca evlerde epoksi masa, mutfak tezgahları gibi belli başlı eşyalar için tasarımsal olarak da kullanılır.

Epoksi boya renkleri ve epoksi zemin kaplama konusunda Ankara Epoksi Uzmanı Star Epoksi ile irtibata geçiniz.