Epoksi Zemin Kaplama Türleri Nelerdir?

Epoksi Zemin Kaplama Türleri Nelerdir?

Epoksi zemin kaplama çeşitleri oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Birden fazla kaplama çeşitliliğinin oluşu yaptırılan zemine hangisinin daha rahat uygulanabilir olması ve görünüş açısından hangisinin daha güzel duracağı hakkında bilgi verir.

3D Epoksi Zemin Kaplama

3D epoksi zemin kaplama, diğer epoksi zemin kaplama çeşitleri ile kıyaslandığında daha teknolojik bir yapıya sahiptir. Temel zemin maddeleri olan ahşap, taş, halı gibi malzemeler zamanla deforme oldukları için teknoloji bu tür dezavantajları minimuma indirir. İsteğe bağlı olarak seçilebilen malzeme özelliği, model, tip ve şekil 3D zemin kaplamayı ön plana çıkartan en belirgin özelliktir. En yaygın olarak banyo zeminlerinde kullanılır.

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Zemin Kaplama

Portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama eşsiz bir kaplamadır. Adından rahatlıkla anlaşılacağı üzere kaplamalarda portakal kabuğu deseni kullanılır ve kullanım alanı oldukça geniş bir uygulamadır. Günlük hayatta kaymaz bir zemin olduğu için trafikte, otoparklarda, endüstriyel alanlarda sıklıkla tercih edilir.

Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama

Şeffaf epoksi zemin kaplama transparan bir tür epoksi reçine uygulamasıdır. Malzemesi adından anlaşılacağı üzere şeffaf olduğu için uygulanan zemin üzerindeki materyallerin daha estetik ve daha belirgin görülmesine olanak sağlar. Zemine çizmek için tasarlanan her türlü şekil şeffaf epoksi zemin kaplaması ile net olarak görülebilir.

Self-Leveling Epoksi Zemin Kaplama

Self-leveling epoksi zemin kaplama yapısı itibari ile kolay temizlenebilir ve toz tutmaz bir uygulamadır. Bu ürün mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı ile ön plana çıkar. Self-leveling epoksi zemin kaplama aşınmış, zedelenmiş veya yeni dökülmüş beton zeminlerin yüzeylerini daha parlak, pürüzsüz ve yoğun bir halde getirir. Kaplama yapıldıktan sonra birkaç gün içinde yürümeye hazır hale gelebilir. Tam olarak dayanım için 7-10 gün beklenmesi gerekir.

Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama

Anti-Statik epoksi zemin kaplama ortamda bulunan elektrik akımını kendi üzerinde toplar ve toplamış olduğu elektrik akımını da toprağa ileterek kaplama yapılan ortamdan uzaklaştırılır. Anti-statik epoksi zemin kaplama aynı self-leveling epoksi zemin kaplama gibi kolay temizlenmekte ve top tutmamaktadır. Ayrıca su geçirmez ve paslanmaz bir özelliğe sahiptir.

Epoksi zemin kaplama hizmeti başta olmak üzere tüm epoksi çözümleri için lütfen Star Epoksi‘ye danışınız.