Mutfak Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Mutfak Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Mutfak epoksi zemin kaplama günümüzde sıklıkla kullanılan bir kaplama çeşididir. Mutfağınıza yeni bir zemin döşemek görünümünü tamamen değiştirebilir. Doğru seçilen zemin evinizin işlevselliğini arttıracak ve ilerleyen yıllarda alıcılara hitap edecektir. Ancak yerde bulunan eski kaplamayı söküp yenisini yerleştirmeden önce hazırlık yapmanız gerekir. Kaplamanızı yapmadan önce yapmanız gereken hazırlıkları içeren bir kılavuza göz atmaya ne dersiniz?

Döşeme Seçimi

Seçtiğiniz döşeme türü tadilattan önce yapmanız gereken uygulamaları etkiler. Örneğin parke kurmak istediğiniz zaman mevcut döşemeleri kaldırmanız gerekir. Bununla birlikte vinil döşeme kullanıyorsanız, bu döşeme mevcut zeminlerin üzerine döşenebileceği için bu adımı atlayabilirsiniz.

Ölçüme Göre Sipariş

Mutfakta seçtiğiniz zemini göz önüne alarak ortalama ne kadar malzeme sipariş etmeniz gerektiğini görmek için ölçüm yapmanız önemlidir. Tespit ettiğiniz ölçülerin doğru olduğundan emin olmak için, bu konuda tecrübesi olan bir kaplama ustası ile tekrar ölçüm yapmanız tavsiye edilir. Mutfağınızı kaplamak için gereken miktardan biraz fazlasını sipariş etmelisiniz.

Bu sayede olası düzeltme gereken yerlerde fazladan kaplama kullanmak zorunda kaldığınızda yeniden sipariş vermek zorunda kalmazsınız. Ülkemizde çoğu mutfak tam anlamıyla kare olmadığından özel kesimler yapmak için elinizde fazladan kaplama olması her zaman tavsiye edilir.

Atık Planı

Elbette tüm bu kaplamaları yaparken istenmedik atıklar ortaya çıkacaktır. Bu atıkların evinizde daha büyük sorunlara yol açmadan bir çöp tenekesi kiralamanız ya da satın almanız önemlidir. Mutfak epoksi zemin kaplamaya başlamadan önce mutfakta bulunan tüm masa, sandalye, beyaz eşya, ayna gibi zarar görebilecek eşyaların kaldırılması gerekir.

Daha sonra mevcut kaplamalar sökülerek varsa pürüzler giderilir. Çıkan nem ve toz sanayi tipi süpürgeler yardımıyla ortadan kaldırılabilir. Tamamen kir ve pürüzden arındırılmış zemin üzerine kullanıcının belirlediği renk ve model epoksi zemin kaplama dökülür. Ardından uygulama 3 ila 5 saat arası kurumaya bırakılır. Tekrar üzerinde kalan baloncuklar sanayi tipi zımpara aleti ile giderilir ve kullanıma hazır hale gelir.

Star Epoksi, siz değerli müşterilerimiz için her zaman en uygun epoksi zemin kaplama fiyatları ile karşınızdadır.