İşyeri Epoksi Zemin Kaplama

İşyerinizde Epoksi Zemin kaplama

İşyeri Epoksi Zemin Kaplama ile Yaşanılabilir Yerler

Sürekli zaman geçirdiğimiz evlerimizin ya da iş yerlerimizin, zeminlerin daima temiz, dayanıklı ve estetik bir görünüme sahip olmasını isteriz. Tam da bu noktada karşımıza diğer zemin kaplamalarına göre daha dayanıklı, şık, uzun ömürlü ve oldukça popüler olan İşyeri Epoksi Zemin Kaplama çıkmaktadır.

Farklı renk seçenekleri, isteğe bağlı 3D gibi tasarımlar ve iş yerlerinin logoları gibi aksesuarlarla daha çok işyerleri tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda duvar renginiz ile uyumlu renkte yapılabilen epoksi zemin kaplama ile zeminde kazanılan şıklık bütün mekâna yayılmaktadır.

İşyeriniz için Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama, 3D Epoksi Zemin Kaplama, Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Zemin Kaplama gibi çeşitlerden birini tercih edebilirsiniz. Epoksi boya birçok zemine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Ancak uygulama öncesinde detaylı bir araştırma yapılması ve zeminin ihtiyaçlarının belirlenmesi oldukça önemli bir yere sahiptir. Doğru malzemeler ve profesyonel bir usta ile evinizde ya da ofisinizde istediğiniz şekilde epoksi zemin kaplama yaptırabilirsiniz.

Epoksi Boya düzgün bir zemin üzerine 2 kat astar uygulamasından sonra istenilen renge göre yapılmaktadır.

İşyerinizde Epoksi Zemin Kaplama ve Epoksi Termostatlar

Epoksi termostatlar grubundan olan iki bileşenli plastik bir reçine türüdür. Epoksi reçinesini değerli kılan en önemli özellikleri ise şöyle sıralayabiliriz:

 • Çok yüksek mükemmel yapışma gücüne sahip olması,
 • Kimyasal ve ısı direncinin yüksek,
 • Mekanik dayanım ve elektriksel yalıtım özelliklerinin iyi olması,
 • Epoksi reçineler sertleşmesini tam olarak tamamladıklarında kemikleşerek kırılmayan ve çok sağlam bir madde haline gelmesi.

İşyerlerinde dekoratif epoksi zemin kaplamanın normal zemin kaplamalara göre daha fazla tercih edilmesinin birçok nedeni vardır ve şöyle sıralanabilir;

 • Her türlü darbelere karşı korunaklı bir malzemeden yapılmıştır. Sürtünme, çizilme ve aşınmalara büyük bir dayanıklıkla direnç gösterir.
 • Suya, neme ve kimyasal gibi maddelere dayanıklıdır.
 • İyi bir yalıtkan oldukları için elektriği iletmezler.
 • Temizliği çok basit yapılmaktadır. Toz tutmaz ve leke tutmazlar.
 • Epoksinin gözeneksiz yapısı ve tek parça uygulanabilme özelliği sayesinde diğer zemin kaplama malzemeleri gibi (parke, fayans) ufak boşluklar oluşturarak mikropların barınmasına izin vermezler, dolayısıyla anti–bakteriyel özellik gösterir.
 • İç alanların parlaklığını önemli ölçüde artırarak daha parlak bir yüzey oluşturur.
 • Üzerinde kayma veya takılma gibi hiçbir problemle karşılaşılmaz.
 • Farklı renk ve 3D gibi model seçeneklerinde bir sınır yoktur.
 • Kendi tasarımınızı da yaptırma şansınız vardır.
 • Herhangi bir durumda zarar gördüğünde tamir edilmesi mümkündür.
 • Kolay uygulanabilir ve ekonomiktir.

İşyeri Epoksi Zemin Kaplama Boyama Uygulamaları

İşyerinizde Epoksi Zemin Kaplama için Epoksi zemin kaplama yapacağınız alanları bölümlendirme yaparak belirli alanlara dikkat çekmenizi sağlar. Bu konuda Star Epoksi Zemin Kaplama olarak size yardımcı olabiliriz.

Epoksi tuzlu suya ve seyreltik asitlere karşı çok yüksek bir direnç gösterdiğinden denizlerin tuzlu suyunun yıpratıcı etkilerinden gemileri ve diğer ekipmanları korurlar, yalıtkanlığı sayesinden süs havuzlarında sıkça tercih edilir. Uzay ve havacılık sektörlerinde kolay şekillenmeleri ve hafif ve sağlam olmaları nedeni ile uçak ve helikopter kanadı yapımı kullanılır.

İnce sınıflı olan epoksi zemin kaplama, hafif şekildeki yaya trafiğine uygundur. Daha çok hastaneler, güzellik merkezleri, fitness merkezleri, AVM’ler, gıda üretim alanları, havaalanları, oto galeri, okullar, lokantalar, mutfaklar, laboratuvarlar, gibi oldukça yaygın kullanım alanı vardır.

Epoksi zemin kaplama uygulandıkları beton zemine çok kuvvetli bir şekilde yapışarak adeta betonla bütünleşirler. Özellikle otopark zemin kaplama ve otopark çizgileri işaretleme, trafik ve iş güvenlik çizgilerini işaretlemede, kir, leke tutmadığından açık ve kapalı spor salonu zeminlerinde, basketbol sahası çizgileri işaretleme, tenis kortu ve voleybol sahası çizimi boyama ve işaretlemede, fitness salonu zeminlerinde tercih edilir.

Özellikle ıslak alanlarda beton zeminin yalıtımında da kullanılan epoksi zemin kaplamalar üstün su tutucu özelliği ile teras zemin kaplama ve su izolasyonu konusunda uygulaması kolay ve sonuca götüren çözümler sunar. Beton zemin dışında kalan fayans, kalebodur, seramik gibi zeminlerin yalıtımında da çok başarılı uygulamaları vardır.