Epoksi Zemin Yaptırmanın Faydaları Ve Zararları

Epoksi Kaplama, epoksi zemin yaptırmanın faydaları

Satın almak istediğiniz nesnelerin veya malzemelerin artı ve eksilerini görüp karar vermeniz her zaman doğru bir yoldur. Zemininize epoksi kaplama uygulamaya karar verdiğinizde de aynı prensibi uygulamalısınız. Bu yüzden epoksi zemin yaptırmanın faydaları ve zararları hakkında bu yazıyı ele aldık.

Star Epoksi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için lütfen starepoksi.com/hakkimizda sayfasını ziyaret ediniz.

Epoksi döşemenin artıları eksilerinden büyük ölçüde ağır basacak olsa da, bu yatırımı evinizde veya işyerinizde yapmadan önce her şeyi ortaya koymalısınız.

Epoksi Zemin Yaptırmanın Faydaları

Epoksi zemin yaptırmanın birçok kayda değer faydaları vardır ve hatta geleneksel döşeme uygulamaları epoksi ile rekabet bile edememektedir diyebiliriz. Aşağıda, epoksi zemin döşemeye karar verdiğinizde elde edebileceğiniz en iyi avantajlardan birkaçını özetledik:

1. Epoksi zemin kaplama yüksek kimyasal direnç sağlar.

2. Evlerinizin veya tesislerinizin içine etrafını çevreleyen topraktan betonarme yapılara doğru zararlı toksinlerin sızması engeller.

3. Epoksi zemin kaplamaların kesintisiz ve sağlam üst katının herhangi bir nem formunun geçmesine izin vermez. Neme dayanıklıdır.

4. Epoksi zemin kaplamaları, bir zemin kaplama sisteminde hiç düşünülmediği kadar kişiselleştirilebilir. Lav akışını, boya sıçramasını ve hatta dalgaları çoğaltan metalik epoksi zeminlerimiz için çeşitli renkler, çok renkli veya tek renkli pullar ve hatta metalik pigmentler sunulabilir.

Epoksi zemin kaplama çeşitleri konusunda ayrıntılı bilgiye starepoksi.com/epoksi-zemin-kaplama-cesitleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

5. Forklift trafiğini yönlendirmek için zemin döşemeniz üzerinde bariyerler, yürüyüş yolları ve oklar oluşturmak için şablonların kullanılmasıyla endüstriyel veya ticari tesisinizi daha güvenli bir çalışma ortamı sağlar.

6. Epoksi zemin kaplamalar son derece dayanıklıdır, bu nedenle neredeyse her yerde kullanılabilir. Kaplamalar, ağır araç trafiğine, darbelere ve hatta uçak kadar ağır olan nesnelere dahi dayanabilir, zaten uçak hangarlarında kullanılma sebebi budur.

7. Kaplama sadece kendi dayanıklılığı ile kalmaz, beton döşemenizi de daha güçlü hale getirir. Epoksi bir kaplamanın beton döşemenizi yüzde 300’e kadar daha güçlü hale getirebileceği ve diğer geleneksel döşemelere göre ortalama 2-3 kat daha uzun süre dayanabileceği kanıtlanmıştır!

Star Epoksi profesyonel ekibine starepoksi.com üzerinde ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.