Epoksi Boya Ankara

Epoksi Boya Ankara

Epoksi Boya Nedir?

Star epoksi boya Ankara ‘da ve tüm Türkiye’de zemin kaplama kullanım alanlarınıza büyük fayda sağlamaktadır. Otopark, garaj, mutfak ve fabrika zeminlerinin güvenli, temiz ve bakımı kolay olması beklenmektedir.

Epoksi su, asit ve birçok sıvıya ve ayrıca dış etmenlere karşı dayanıklıdır. Bu dayanıklığını uzun süre boyunca kaybetmez. Bir çeşit kimyasal bir kaplama malzemesidir.

Epoksi’nin ilk kullanıldığı yer Almanya’dır. İlk defa dişçilik ve tıp sektöründe 1939 yılında Farben Endüstrie tarafından bulunmuş kalsiyumu yapıştırma gücü uzun süre kullanılmıştır.

Zamanla çok güçlü dayanıklılık özelliği fark edilmiştir. Epoksi sonra inşaat sektöründe de kullanılmaya başlanmıştır.

Epoksi Boya Ankara olarak şunu belirtiyoruz: İnşaat alanında epoksi onarım esnasında meydana gelen çatlakların doldurulması, boya ve astar olarak kullanılır. Ayrıca yüzey kaplama ürünü, zemin kaplama ürünü olarak kullanılmaktadır.

Epoksi boya çeşitli eşyaların tasarımında da kullanılır. Bu malzemelerin dayanıklılığı ile uzun yıllar bozulmadan herhangi bir reaksiyona girmeden ilk günkü görünümünü korur. Sadece epoksi malzeme ile bu iş olmaz. Yaptırdığınız çalışmaların en doğru biçimde ve en uygun şekilde yapılması için seçilen usta da çok önemlidir.

Ankara epoksi boya işinizi ehli olmayan ustalara  yaptırmayınız. Epoksi zemin kaplama işlemine başlamadan önce iyi planlama ve organize olunması önemidir.

Ürünün kullanılması, karışım miktarının gramaj ayarlanması, homojen hale gelinceye kadar ne kadar karıştırılması gerektiği, her şey büyük bir titizlikle yapılmalı ve tamamlanmalıdır.

 

epoksi zemin onarımı, epoksi boya

Epoksi Boya Ankara Star Epoksi’de!

Epoksi boya ve zemin kaplama; ihtiyacınız olan çözümler için profesyonel ve doğru adres: STAREPOKSİ.

Kaliteli, garantili, ekonomik ve en hızlı epoksi boya  STAREPOKSİ’den alınır.

Epoksi boya; özellikle su ve kimyasal maddelere maruz kalan zeminlerde kullanılmakta ve son derece etkili sonuçlar alınmaktadır. Firmamız tarafından Türkiye’nin her tarafına ürün gönderimi ve proje bazlı hizmet sunulmaktadır.

Hizmetlerimiz ve ustalığımız sırasında kullandığımız ürün ve uygulamaların tamamı AB standartlarına uygun nitelikte ve kalitede olan uygulama teknikleri ve malzemelerdir.

 

Epoksi Hizmetlerimiz

Firmamız yılların vermiş olduğu tecrübeyle ve bugüne kadar yapmış olduğumuz işlerle kalitesini ispatlamış ve her güne ilk günkü heyecanla başlayıp en iyi uygulamayı sizlere sunmaktadır.

Star Epoksi’nin sektörde öncülüğünü bünyesinde bulundurduğu deneyimli Ankara epoksi ustası sayısı ile görebilirsiniz.

STAREPOKSİ Epoksi Boya Ankara olarak sizlere hijyenli, sağlıklı ve sağlam zeminler sunmak için hizmet vermektedir ve 3boyutlu epoksi zemin kaplama işlemlerinde son teknoloji cihazlar ve deneyimli personel ile çalışmaktadır.

Firmamızın üretmiş olduğu ürünlerin kullanıldığı zemin kaplama, masa ve diğer tüm dekorasyon ürünlerin de kaliteli bir usta vardır. Usta işcilikle zeminlerinizde fark yaratabilirsiniz.

 

STAR EPOKSİ BOYA

Star Epoksi Boya Kullanımı

Dökme epoksi reçineler zemin kaplamalarında mükemmel elektrik ve mekanik özelliklerinden dolayı yüksek gerilim izolasyonlarında çokça kullanılmaktadır.

Son zamanlara kadar başlıca kullanma sahası daha çok dahili yüksek gerilim sistemlerinin izolasyonu olmuştur. Bununla beraber, epoksi reçinelerin harici izolasyon tatbikatlarında da kullanılması bugün artık söz konusu olmuştur.

Sentetik izolasyon maddelerinin kullanılması, harici izolasyon koordinasyonunda önemli gelişmelere yol açabilecektir. Dökme epoksi reçinenin son zamanlarda yüksek gerilim cihazlarının izolasyonunda geniş ölçüde kullanılmaya başlanmıştır.

Sistem ve cihaz gerilimi arttıkça, izolasyon tekniğinin maliyet yönünden teşvik görmekte ve uygun izolasyon koordinasyonu ile önemli derecede ekonomi sağlanabilmektedir. Çok yüksek gerilimlerde izolasyon, direkt ve endirekt olarak maliyete oldukça etki etmektedir.

Mesela, bir transformatörde izolasyon, öngörülen izolasyon seviyesi için lazım izolasyon kalınlığı yönünden direkt olarak ve sarkomlarda açığa çıkan ısı enerjisinin transferini önlemeyecek bir izolasyon kalınlığı tesbiti yönünden de endirekt olarak transformatör boyutlarının tayininde mühim rol oynar.

Dolayısıyla, en uygun izolasyon koordinasyonunun tayini ile, kullanılan izolasyon malzemesi pahalı olsa bile hayli ekonomi sağlanabilir. Bu hususlar STAR epoksi reçinenin bilhassa son zamanlarda dahili tip yüksek gerilim cihazlarının izolasyonunda çokça kullanılmaya başlanması ile daha da belirli hala gelmiştir.

Epoksi reçinenin yüksek mekanik mukavemeti, bunun hem izolasyon hem de strüktür yapı malzemesi olarak kullanılma imkânını vermektedir.

 

epoksi zemin kaplama, 3 boyutlu zemin kaplama, epoxy uygulama, epoksi boya

Star Epoksi Uygulama Özellikleri

Epoksi reçinenin ayrıca kompleks şekillerde dökülebilme özelliği, dahili tip metal muhafazalı salt cihazları, kesici, ayırıcı, v.s. dizaynında önemli gelişmelere imkân vermiştir. Böyle bir sistemde, kuru tip transformatör kullanılabilmekte, bara izolasyonu dökümden yekpare bir tarzda yapılarak sistemin toplam boyutlarında azalma sağlanmaktadır.

Epoksi reçinenin dahili yüksek gerilim Epoksi Zemin Kaplama izolasyon tatbikatlarında kullanılması bugün artık benimsenmiş bulunmaktadır.

Bununla beraber diğer izolasyon maddeleri yanında epoksi reçinenin harici yüksek gerilim izolasyon tatbikatlarında kullanılması imkânları ve sağlayacağı büyük ekonomik avantajlar üzerinde durulmuştur.

Harici tatbikatın sebep olduğu bazı problemler münakaşa edilmiş ve bu problemlere yol açan şartlarda daha uygun performans sağlayan geliştirilmiş yeni tip Epoksi Zemin Kaplama reçineler incelenmiştir.

Ankara epoksi boya konusunda gerekli bilgileri sizlere sunmaya çalıştık. Aklınıza takılan soruları bizimle paylaşabilir gerekli tüm bilgileri firmamızdan talep edebilirsiniz.