Masa Epoksi Kaplama

Masa Epoksi Kaplama

Masa Epoksi Kaplama

Epoksi masa kaplama, günümüzde dekorasyon amaçlı oldukça dikkat çeken bir üründür. Epoksi kaplama işlemi, dekorasyon çalışmalarında genellikle yüzeylerde kullanılır. Ama ilerleyen teknoloji ile birlikte son zamanlarda masa yapımı için kullanılan bu teknik çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Masa epoksi kaplama sadece evlerde değil iş yerleri ve dış mekanlar için de kullanılır. Epoksi masalar kesinlikle sağlığa zararlı hiçbir madde içermez.

Epoksi masa yapımı için seçilen ahşap türü genellikle ceviz ağacı olmalıdır. Bunun nedeni ceviz ağacının görüntüsü kullanmış olduğunuz epoksi malzeme ile birleştiği zaman göze hoş görünen bir görünüme sahip olur. Epoksi masa yapımı uygulama aşamaları sıralı birkaç işlemden oluşur. Yapım aşamasında olan epoksi masaların başarısı tamamen bu işlemi yapan ustanın becerisine ve tecrübesine bağlıdır. Günümüzde en çok tercih edilen epoksi desene olan okyanus masa modeli ev ve ofis dekorasyonlarında vazgeçilmez bir tasarım olarak karşımıza çıkar. Şeffaf olma özelliğinden dolayı bulunduğu ortamı daha ferah bir hale dönüştüreceği için masa epoksi kaplama uygulaması sıklıkla tercih edilir.

Epoksi Uygulaması

Masa epoksi kaplama yapılırken masa için seçilen ahşapta istenilen görsellik kullanıcının beğenisine göre ayarlanabilir. İstenilen model yakalandıktan sonra üreticinin sunduğu öneriler de dikkate alınarak kesim işlemi gerçekleştirilir. Ardından plastikten kalıp yapılır. Plastik seçilmesinin ana sebebi epoksi malzemesinin plastiğe yapışmamasıdır. Seçilen epoksi malzemesi çift kompenatlı oluğundan yeterli miktarda tercih edilen epoksi materyali ile sertleştirici homojen duruma getirilinceye kadar karıştırmaya devam edilir. Daha sonra bu karışım ahşaba dökülür ancak kullanılan epoksinin fazla kullanılmamasına dikkat edilmesi önemlidir. Dökme işlemi gerçekleştikten sonra epoksi malzemesi kurumaya bırakılır. Ahşap üzerinde kalan baloncuk ve pürüzler zımpara makinesi ile zımparalandıktan sonra ikinci bir kat epoksi malzemesi dökülerek istenilen görünüm elde edilir. Bazen kaplama yapılacak olan ahşabın içine görsellik katmak için herhangi bir cisim de konulabilir. Bu sayede bulunduğu ortama güzel bir hava katan göz alıcı bir masa tasarımına sahip olabilirsiniz.

Epoksi zemin kaplama hizmeti başta olmak üzere tüm epoksi çözümleri için lütfen Star Epoksi‘ye danışınız.