Epoksi Psikolojisi
3d epoksi ankara

3d epoksi Ankara

3d Epoksi Nedir? 3d Epoksi Nerelere Uygulanir?

 3d epoksi banyo , ofis, ev, isletme gibi her alana uygulanabilen zeminde fayans,seramik veya cimento esasli şap olan hareketsiz her alana uygulanabilen şeffaf bir malzeme ve 3d baskı yapılmış bir fotoğrafın zemine uygulanmasidir. Epoksinin  sağlam ve yüksek tutunma mukavemeti sayesinde uzun yillar kullanabileceğiniz güzel ve hoş zeminler elde edebilirsin.Epoksi seffaf kaplama ve renkli olarak zemine bir çok alanda uygulanır.

Uygulama Tanımı ve Kalınlık

Selfcoat™SF, solventsiz epoksi reçine esaslı, parlak ve prüzsüz yüzeye sahip, kendiliğinden yayılabilen, renklive dekoratif epoksi zemin kaplama sistemi uygulaması. Toplam Kalınlık: 2,5 – 3 mm. Uygulma aşamaları için aşağıdaki listelenmiş maddeleri okuyabilirsiniz.

1- Yüzey Tespiti ve Ön Hazırlık

Uygulama öncesinde mevcut yüzey durumu ve tipi tespit edilmelidir. Yapılan tespit neticesinde uygulanacak ön hazırlık methodu belirlenmeli ve akabinde epoksi kaplama uygulamasına geçilmelidir. Yüzey hazırlığı epoksi zemin kaplama sistemlerinin en önemli aşamasıdır, bu sebeple yer tespiti mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılmalı ve ön hazırlık belirleme sürecinde üretici bilgisine başvurulmalıdır.Yüzey hazırlama şekilleri ve kuralları için “Epoksi Kaplama Öncesi Yüzey Hazırlıkları” dokümanına bakınız.

2- Astarlama İşlemi

Mevcut zemin tipine ve yapılacak yüzey hazırlık işlemlerine bağlı olarak seçilecek;  Primer  serisi epoksi zemin astar malzemesi ürün teknik föyünde bahsedilen şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım zemine kauçuk/çelik mala yardımı ile homojen bir şekilde sürülür (sarfiyat: 200-400 gr/m2). Emici olmayan yüzeylerde, astar malzemesi  taze iken üstüne 1,500 kg  0.5- 0.9 mm gradasyondaki kuvartz kumundan serpilecektir.

3- Arakat Kaplama İşlemi

Astarlama işlemi tamamlandıktan min.8 ve max.24 saat sonra arakat uygulamasına geçilmelidir. Arakat işleminde  2K solventsiz self leveling epoksi arakat kaplama malzemesi kullanılır. Arakat malzemesi ürün teknik föyünde bahsedilen şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışıma 1:1 oranında 01-03 mm mikron kalınlığında quartz kumu ilave edilir ve tekrar karıştırılır. Son karışım zemine üçgen dişli çelik mala yardımı ile homojen bir şekilde yayılır (sarfiyat: ~1500 gr/m2). üstüne kaplama taze iken üstüne 0,500 kg  0.5- 0.9 mm gradasyondaki kuvartz kumundan serpilecektir.   Arakat malzemesinin ilk çalışma süresi (20-40 dk.) sona ermeden ürün yüzeyi kirpi rulo ile taranır ve sistem kurumaya bırakılır.

4- Sonkat Kaplama İşlemi

Arakat işlemi tamamlandıktan min.8 ve max.24 saat sonra sonkat uygulamasına geçilmelidir. Sonkat işleminde  2K solventsiz self-leveling epoksi sonkat kaplama  malzemesi kullanılır. Malzeme ürün teknik föyünde bahsedilen şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım zemine üçgen dişli çelik mala yardımı ile homojen bir şekilde yayılır (sarfiyat: 900-1200 gr/m2). Sonkat kaplama malzemesinin ilk çalışma süresi (20-40 dk.) sona ermeden ürün yüzeyi kirpi rulo ile taranır ve sistem kurumaya bırakılır.