Epoksi Uygulama Avantajları

Epoksi Uygulama ve Avantajları; olacak olan bu yazımızda uygulamanın avantajlarına değineceğiz. Epoksi kaplamalar normalde kimler tarafından tercih edilir ve ağırlıklı kullanım alanları nerelerdir. Epoksi zemin kaplamaları genellikle ticari ve endüstriyel zemin kaplamalarında kullanılır.

Buna ek olarak Epoksi kaplamalar normalde beton zeminler üzerine uygulanır ve uzun yıllar dayanabilir. Ayrıca ağır yüklere dayanabilen yüksek performanslı, pürüzsüz ve dayanıklı bir yüzey sağlar. Bu nedenle birçok sanayi bölgesi, depo ve ticari bina ve havaalanları için temiz ve güvenli koşullar sağlamak amacıyla epoksi zeminlere güvenmektedir.

Epoksi Uygulama ve Avantajları Epoksi Zemin Kaplama Hazırlığı Nasıl Olmalı?

Başarılı bir epoksi kaplama uygulamasının uygun bir şekilde yapışması için temiz ve hafif gözenekli bir yüzeye ihtiyacı vardır. Epoksi sızdırmaz veya parlatılmış betona uygulanamayabilir ya da istenilen sonuç elde edilemeyebilir. Beton yeterli seviyede kürlenmelidir. Epoksi zemin kaplaması uygulanmadan önce, beton yüzeyindeki tüm büyük çatlak ve talaşların yamalanması ve onarılması önemli bir ayrıntıdır.

Beton eskiyse, önceki epoksi katmanları veya yıllar boyunca kullanılmış olabilecek diğer ürünler için yüzeyi test edilmelidir. Sızdırmazlık maddesi testi yapmak için zemine az miktarda su dökülebilir. Yapılan su testi yalıtım olup olmadığını ve ya ne şekilde bir uygulama gerektirdiğini gösterecektir. Epoksi kaplama uygulamasından önce, sıcaklığın uygun olduğundan emin olun ve tüm üretici tavsiyelerine uyun.

Olumsuz sıcaklıklar Epoksi kabarmasına ve soyulmasına yol açabilir. Epoksi, uygulamadan önce karıştırdığınız iki parçalı bir sıvıdır. Ürün karıştırıldıktan sonra, Epoksi kaplamayı sertleşmeden önce uygulamak için sınırlı bir süreniz vardır. Epoksi Astar Formülleri Epoksi Uygulama ve Avantajlarının bir başka örneği ise kullanılan ürüne bağlı olarak, bir Epoksi astar ve son kat boya uygulamanız gerekebilir.

Astar aynı boya gibi uygulanır ve Epoksi devam etmeden birkaç saat bekletilmelidir. Astarı uygulamak için, zemini ince bir su tabakası ile kaplayın, daha sonra astarı bir direğe bir silindir pimi ile yayıp tüm zemine ince bir tabaka halinde yayın. Astarın kurumasını bekleyin, ardından ikinci kat uygulayın. Sonlandırıcı, astar ile aynı şekilde, ancak su katmanı olmadan uygulanır bu ayrıntıya dikkat edin.

Epoksi Kullanım Avantajları

Epoksi zemin kaplamaları, beton üzerine uygulanan diğer geleneksel kaplamalarla karşılaştırıldığında birçok avantaj sunar:

 • İç alanların parlaklığını önemli ölçüde artırabilen parlak bir yüzey oluşturur.
 • Ağır ve sürekli trafiğe dayanabilecek sağlam ve dayanıklı bir yüzey sunar.
 • Uygulama için kurulum ve ya çok fazla teçhizat gerektirmez.
 • Oldukça hızlı uygulanır.
 • Dayanıklı ve temizlemesi kolaydır.
 • Depolar ve endüstriyel uygulamalar için idealdir.
 • Yağ lekelerine ve suya karşı dayanıklıdır.
 • Yıllarca sürebilen kusursuz bir yüzey oluşturur.
 • Çizik ve çatlakları maskelemek için boyalar ve renkler ile birleştirilebilir.
  Üretim tesisleri için kimyasal olarak dirençli bir yüzey sağlar.
 • Yüzey kaymaz katkılar içerdiğinde daha fazla güvenlik sunar.
 • Görünür yollar oluşturmak ve / veya yürünebilir alanları tanımlamak için farklı desenlerde uygulanabilir.
 • Mevcut beton zeminlerde aşınma ve yıpranmayı önler.

Epoksi Uygulama Avantajları hakkında bu kadar bilgi edindikten sonra fiyat ve uygulama hakkında bilgi verelim. Sektörde bu iş ile ilgilenen oldukça fazla şahıs ve kurum bulunmaktadır. Star Epoksi de bu işi profesyonel olarak yapan firmalar arasında yer almaktadır. Projelerinizin değerlendirilmesi ve tekliflendirilebilmesi için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Projenizi En Uygun Fiyat ve Kaliteli İşçilikle Yaptırmak İstiyorsanız Hemen Arayın!”