Ofis ve Çalışma Odalarında Epoksi Zemin Kaplaması

Ofis ve Çalışma Odalarında Epoksi Zemin Kaplaması

Günümüzde yüzlerce insanın ziyaret ettiği yer olan Ofis ve Çalışma Odalarında Epoksi Zemin Kaplaması yapılmasını istemektedir. Bunun yanı sıra çalışan insanlar günlerinin büyük bir bölümünü ofislerde geçirdiğinden bulundukları ofislerin sağlıklı ve rahat olmasını bekler. Bu yüzden ofis zeminlerinde kullanılan kaplamanın ucuz, dayanıksız ve kirli olmamasına özen gösterilmelidir. Ofis zeminlerinin dekorasyonu çalışanların psikolojilerini yoğun bir şekilde etkiler. Bu nedenle çalışanlarınıza sağlıkla ve güzel görünen bir ortam sağlamak için ofis epoksi zemin kaplama uygulamalarını profesyonel ellere yaptırabilirsiniz.

Şeffaf Epoksi Kaplama

Ofislerde verimliliği arttırmak için genelde çalışanların bulunduğu bölümlere şeffaf epoksi kaplama uygulaması yapılır. Şeffaf epoksi zemin kaplama uygulandığı ortamda ferah bir ortam oluşturulmasına yardımcı olur. Bunun dışında ofis içerisindeki ışığın doğru bir şekilde yayılmasına da katkı sağlar. Ayrıca birçok kişinin üzerinden geçmesi nedeniyle uygulamanın kirlenmesi ve olası içecek-yiyecek dökülmelerine karşı kolay temizlenebilir olması şeffaf epoksi kaplamayı tercih edilebilir kılar.

Metalik Epoksi Kaplama

Ofis epoksi zemin kaplama uygulamalarında tercih edilen bir epoksi kaplama türü ise metalik epoksi kaplamadır. Bu kaplama uygulandığı zemine oldukça farklı bir derinlik katar. Bu kaplamayı yaptırmadan önce ofis ön izlemesi yapılmalıdır. Fazla güneş almayan ofislerde metalik epoksi kaplama önerilmez.

Üç Boyutlu Epoksi Kaplama

Ofis ortamlarına daha farklı bir hava katmak amacıyla üçüncü bir seçecek olarak üç boyutlu epoksi kaplama kullanılabilir. Üç boyutlu epoksi uygulamalarının daha çok ofise gelen misafirlerin olduğu yerlere uygulanması daha sık karşılaşılan bir uygulamadır. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran bir özellik ise istenilen görselin zemine işlenebilmesidir. Bu sayede çalışma ortamızda sizi ziyaret eden misafir veya müşterilerinize etkileyici bir karşılama hazırlayabilirsiniz. Tüm bu kaplamaları yaptırmadan önce kaplama ustası çağırılarak maliyet ve malzeme miktarı hesaplanmalıdır. Daha sonra zemin sanayi tipi süpürgeler ile tamamen temizlenmelidir. Nem kalıntıları varsa bunlar mutlaka giderilmelidir. Zemindeki fazlalıklar törpülenmeli ve çatlaklar da giderilmelidir. İstenilen epoksi türünü uygulamadan önce epoksi reçine dökülmeli ve pürüzler giderilmelidir. Reçine tamamen kuruduktan sonra üstüne istenilen epoksi türü dökülüp kullanıma hazır hale getirilmelidir.

Ankara ve Türkiye’de epoksi satan yerler arasında en güvenilir hizmeti Star Epoksi olarak vermekten onur duyuyoruz.

Bize ulaşmak için lütfen arayınız : 0543 897 35 19