Epoksi Reçine Nedir?

epoksi reçine

Epoksi reçine, yapıştırma gücü oldukça yüksek ve başarılı kimyasal direnci  ile bilinmiş plastik bir üründür. Bu özelliği sayesinde uygulama ve kullanım alanları oldukça geniştir.

Genel olarak iki bileşenin birlikte karıştırılmasıyla meydana gelmektedirler ve tepkime sonucu oluşmaktadırlar. Oda sıcaklığında oldukça kararlıdır ve sadece bir tür sertleştirici madde ile tepkimeye girdiğinde değişime uğrar ve sertleşir. Sertleşme esnasında büzülmeye ve neme karşı kimyasal dirence sahip olur.

Epoksi reçine elektrik ve yalıtım özelliklerine sahiptir. Isıya, aşınmaya, kimyasallara, suya ve aside karşı müthiş direnç gösterir ve aynı zamanda oldukça uzun ömürlüdür. Standart reçinelere göre daha yüksek mekanik dayanım ve daha fazla basınç ve kimyasal dirence sahiptir.

Epoksi reçinelerin büyük çoğunluğu petrolden türevi bir endüstriyel malzemedir. Bu reçine parlak ve kaymaz zemin, dümdüz alan ile geniş renk ve desen seçenekleri sunmaktadır.

Epoksi Reçine Neden Tercih Edilir?

Epoksi reçine oldukça güçlü ve sağlam bir yapıştırıcıdır. Kuruduktan sonra sertleşen ve yapıştırıldığı yüzeye güçlü bir şekilde tutunan kimyasal bir üründür. Bu güçlü yapısı sayesinde oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. Sadece yüzey kaplamalarında değil aynı zamanda zemin kaplama uygulamalarında da kullanılmaktadır. Beton zeminlerin oldukça kısa bir süre içerisinde bozulması ve tadilata ihtiyaç duymasından dolayı fabrika ve depo gibi yerlerin zeminlerinin özel bir ürün ile kaplanması zorunludur.

Epoksi reçinenin hızlı bir şekilde kuruması ve yüzeye hızlı bir şekilde yapışması sayesinde kısa bir süre içinde dayanıklı yüzeyleri elde edebilir. Değişik amaçlar için birçok endüstriyel uygulamada kullanılan epoksi reçine aynı zamanda dekorasyon uygulamalarında da çokça tercih edilmektedir. Özellikle renkli ve şeffaf epoksi kaplama ile masa ve mobilya işlemlerinde estetik ve dayanıklı ürünler elde edilebilir.

Epoksi Reçine Kullanım Alanları

Epoxy reçinenin çok çeşitli kullanım alanı mevcuttur. Bu alanlardan bazıları; genel amaçlı yapıştırıcılar, endüstriyel kaplamalar, yüzey kaplamaları, kaymaz kaplamalar, elektronik ve elektrikli bileşenler, deniz ve havacılık sanayi, güneş panelleri, otomotiv sektörü, yüzme havuzları ve daha birçok alanda zemin kaplama uygulamalarıdır.

Ayrıca gelişen teknoloji sayesinde epoksi reçine malzemeleri günümüzde özellikle fabrikalardan, ofis ve evlerimize kadar birçok alanda oldukça tercih edilmeye başlanmıştır. Ayrıca kumaş, ahşap ve cam gibi malzemelerde de kullanımı oldukça geniştir.

Bütün epoksi kaplama çözümleri için lütfen bize ulaşınız: starepoksi.com

Epoksi Reçine Fiyat

Epoksi reçine için fiyat belirlemede farklı özellikler dikkate alınmaktadır. Bu özellikler reçine uygulanacak alanın büyüklüğü, atılacak astar katının sayısı ya da şeffaf olup olmayacağıdır. Epoksi reçine fiyatları standart reçinelere göre yüksek görünebilir.

Fakat sağladığı faydalardan dolayı oldukça avantajlıdır. Ayrıca metrekare arttıkça fiyatın düşmesi de epoksi reçinenin avantajlarındandır. Uzun ömürlü olduğu için ekonomik olarak sadece üreticilerin ve satıcıların değil kullanıcıların da dostudur.

Sizde kesin ve uzun vadeli epoksi reçine ve epoksi zemin kaplama çözümü istiyorsanız bizimle iletişime geçin ve terasınızda, evinizde, havuzunuzda, ofisinizde mutlu ve daha çok vakit geçirin. Size en uygun çözümler, kaliteli ürün, istediğiniz süre içinde zemine uygulama, profesyonel işçilik ve uygun fiyat için STAR EPOKSİ.