Bilgi Hatt覺: 0543 897 35 19

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Nedir

Epoksi Nedir

Epoksi nedir epoksi nerelerde kullanılır?

Epoksi Uygulama Avantajları
Epoksi Uygulama Avantajları

Epoksi reçineler epoksi nedir termosetler grubunda yer alan yapışma gücü yüksek olan kimyasal reçinelerdir. Suya, aside ve alkaliye dirençleri çok yüksek olan epoksi reçineler, zamanla bu özelliklerini yitirmezler. Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hâle geçer ve sonrasında bir iki hafta içinde kürlenerek final sertliğe ulaşır. Epoksi esaslı maddelerin kullanım alanları bir hayli geniş olmakla birlikte, kaplamalar (zemin kaplamaları, deniz taşıtlarının ve metal boruların yüzey kaplamaları), boya, yapıştırıcı, kompozit metaryaller, örneğin karbon elyaf ve cam elyaf takviyeleri (bu alanda polyester, vinil ester ve diğer termoset bazlı reçineler kullanılmasına rağmen), epoksi nedir  otomotiv endüstrisi gibi çeşitli alanları içerir. Epoksilerin genel özellikleri; mükemmel yapışma, kimyasal ve ısı direnci sağlama, iyimükemmel mekanik özelliklere sahip olma ve çok iyi elektriksel yalıtım sağlamadır. Epoksilerin birçok özelliği (örneğin epoksiler genellikle elektiriği izole derken, gümüş dolgulu epoksiler iyi bir eletrik iletkenliğine sahiptir) modifiye edilebilir. Elektronik uygulamalar için yüksek elektrik direnci ile birlikte yüksek ısı yalıtımı ya da termal iletkenlik sunan varyasyonlar mevcuttur. Epoksi Kaplamalarının Avantajlarını şu şekilde sıralarsak;

epoksi nedir

Hijyeniktir, Kimyasal ve mekanik dayanımı yüksektir,Antistatiktir, Tozuma yapmaz,Aşınmalara karşı dayanıklıdır,Antibakteriyeldir ,Estetiktir, Su geçirmez, Kolay temizlenir, Uzun ömürlüdür diye özetleyebiliriz. Epoksi reçineler geniş bir yelpazede üretilmektedir. Günümüzde epoksi reçine üretimi için gerekli olan hammaddelerin çoğu petrol türeviyken, bazı bitkisel kaynaklar da kullanılabilmektedir.Epoksit içeriği epoksi reçineler için önemli bir kriterdir. Yaygın olarak epoksit sayısı olarak ifade edilir .

EPOKSİ NEDİR

Korozyona ve kimyasallara karşı gösterdiği yüksek savunma direnci, Kalın katlar halinde uygulanarak yüksek film bir kalınlığı elde edilebilmesi, Yüzeye parlak bir görünüm kazandırması. Asit, petrol ürünleri, su ve solventlere dayanıklı olması, epoksi nedir Aşınma ve darbelere karşı mekanik mukavemetinin yüksek olması, Özellikle içme suyu depolarında kullanılmaya uygun olması ile tanımlanabilir.ÇİFT KOMPONENTLİ EPOKSİ BOYA YAPIMI çok kompleks olmamakla birlikte, hangi hammaddelerin kullanılması ve bu hammaddelerin ne kadar kullanılması gerektiğine karar verebilmek için bir formüle ve üretim metoduna ihtiyaç vardır.EPOKSİ BOYA İMALATI dahil olmak üzere farklı yapı kimyasalları üretimi düşünüldüğünde ve bu konuda kaynak arandığında YAPI KİMYASALLARI VE YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİ formül içeriği bakımından sizlere yeterli olabilir.Bu ansiklopedi içerisinde yapı kimyasallarına, boyalara ve yapıştırıcılara ait, yüzlerce İMALAT FORMÜLLERİ VE ÜRETİM YÖNTEMLERİ mevcuttur.YAPI KİMYASALLARI VE YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİ yardımı ile bu yüzlerce ürünleri hiçbir teknik destek almadan tekbaşınıza imal edebilirsiniz.